Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Samsung prezentuje nową linię kolorowych drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych A4 dla użytkowników domowych i biznesu

Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, wprowadza na rynek nową linię kolorowych drukarek laserowych i urządzeń kopiujących dopasowanych do potrzeb

Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, wprowadza na rynek nową linię kolorowych drukarek laserowych i urządzeń kopiujących dopasowanych do potrzeb użytkowników domowych i firm z sektora B2B.

W skład tegorocznych nowości wchodzi sześć serii kolorowych urządzeń laserowych formatu A4 – dedykowane do użytku domowego (drukarki serii CLP-365 i urządzenia wielofunkcyjne serii CLX-3305 – prędkość druku 18/4 str./min. (mono/kolor)), dla małego biura (drukarki serii CLP-415 i urządzenia wielofunkcyjne serii CLX-4195 – prędkość druku 18/18 str./min. (mono/kolor)),  a także przeznaczone dla przedsiębiorstw (drukarki serii CLP-680 i urządzenia wielofunkcyjne CLX-6260 – prędkość druku 24/24 str./min. (mono/kolor)).

Wyjątkowe odwzorowanie barw zarówno w podstawowych jak i najwyższych modelach

Od najbardziej kompaktowych kolorowych drukarek laserowych (serii CLP-365 i CLX-3305), do urządzeń departamentowych (serii CLP-680 i CLX-6260), wszystkie nowe urządzenia są wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię druku kolorowego opracowaną przez firmę Samsung. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii obróbki obrazu ReCP (Rendering Engine for Clean Pages), oferują wydruki o doskonałym nasyceniu barw oraz efektywniejsze skanowanie. Podczas druku zwiększają wyrazistość kolorowych krawędzi, grafiki i tekstu. Nowy polimerowy toner gwarantuje najwyższą, profesjonalną jakość obrazu.

Efektywna kontrola kosztów dzięki sterownikowi Easy Eco Driver

Dla rynku B2B, oprócz jakości barw i dużej szybkości druku, istotne znaczenie ma optymalizacja kosztów. Nagradzany sterownik Samsung Easy Eco Driver* pozwala przedsiębiorcom efektywnie zarządzać opcjami druku i ograniczyć koszty eksploatacji urządzeń o ponad 10 proc. przez usunięcie niepotrzebnego tekstu, obrazów lub odstępów przed rozpoczęciem druku. Eko-symulator wbudowany w sterownik pozwala określić preferencje oraz pokazuje w czasie rzeczywistym, ile zaoszczędzono energii elektrycznej, tonera i papieru. Ponadto za jednym naciśnięciem przycisku Eco możemy uaktywnić poprzednio ustawione funkcje druku ekologicznego.

Druk z dowolnego urządzenia

Rozwiązanie Samsung Easy Mobile Print umożliwia drukowanie i skanowanie na sieciowych/bezprzewodowych drukarkach Samsung z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego, bez włączania komputera PC. Użytkownicy mogą drukować obrazy, pliki PDF, strony internetowe i dokumenty biurowe. Aplikację Samsung MobilePrint można pobrać na smartfon lub tablet z zainstalowanym systemem Android, Windows lub iOS.

A to już wiesz?  Europejska premiera nowej linii monitorów Samsung

Inteligentne rozwiązania biznesowe – komfortowe środowisko pracy

Nowe rozwiązanie Samsung SmarThruTM wykonuje cyfrowe kopie dokumentów papierowych, pozwalając na szybką, dokładną, elektroniczną archiwizację, indeksowanie i przeszukiwanie plików. Ponadto SmarThruTM upraszcza udostępnianie informacji między działami firmy poprzez faks, FTP, druk, pocztę e-mail i witryny Microsoft SharePoint. Rozwiązanie to zmniejsza koszty przez eliminację nieefektywnego, ręcznego segregowania i wyszukiwania dokumentów.

SyncThruTM umożliwia łatwiejsze zarządzanie innymi drukarkami i urządzeniami w firmie, zwiększając produktywność przez optymalizację środowiska druku. Jest to kompletne rozwiązanie administracyjne, które umożliwia ewidencjonowanie zadań oraz kontrolę ekologicznych ustawień sprzętowych nie tylko z poziomu komputerów PC, ale również urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety.

Kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja

Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji drukarki firmy Samsung są teraz bardziej zwarte, lżejsze od konkurencyjnych modeli, co pozwala wykorzystać powierzchnię biurową do innych celów.

Zespół projektowy firmy Samsung stworzył nową, zwartą konstrukcję oddzielając interfejs od podajnika papieru, aby uzyskać większą ergonomię i oszczędny, kompaktowy wygląd.

Niezawodne i godne zaufania

Samsung Electronics produkuje drukarki od ponad 20 lat. Firma ma blisko 20-procentowy udział w rynku drukarek laserowych, a jej urządzenia są znane z jakości, niezawodności i energooszczędności. Samsung Electronics jest również drugim największym producentem mechanizmów laserowych na świecie i samodzielnie wytwarza około 70 proc. drukarek, co jest kluczem do wysokiej jakości i rynkowego sukcesu jej urządzeń laserowych.

Monochromatyczne drukarki laserowe formatu A4 firmy Samsung zdobyły w minionych latach 8 nagród „Pick” Buyer’s Lab, wyróżnienie „Line of the Year” oraz nagrodę „Outstanding Achievement” za sterownik Easy Eco Driver. Były one też wysoko oceniane przez znane na całym świecie organizacje zajmujące się testowaniem produktów.

Ceny:

Seria CLP-365 – od 549 zł

Seria CLX-3305 – od 949 zł

A to już wiesz?  Monitor Samsung Serii 9 dla profesjonalistów debiutuje na polskim rynku

Seria CLP-415N – od 889 zł

Seria CLX-4195F – od 1699 zł

Seria CLP-680ND – od 1799 zł

Seria CLX-6260ND – od 1599 zł

# # #

Kolorowa drukarka laserowa / urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 (SOHO)

Model

Seria CLP-365

Seria CLX-3305

Seria CLP-415

Seria CLX-4195

Kolor/mono

Kolor/mono

Cechy

Druk

Druk, kopiowanie, skanowanie, faks

Druk

Druk, kopiowanie, skanowanie, faks

Rozmiar papieru

A4

Szybkość druku

(Mono/kolor)

18/4 str./min.

18/18 str./min.

Rozdzielczość

Do 2400×600 dpi

Do 9600×600 dpi

Procesor

300 MHz

533 MHz

(podwójny)

533 MHz

(podwójny)

533 MHz

(podwójny)

Obciążalność miesięczna

Do 20 tys. stron

Do 40 tys. stron

Toner (K)

Średnio 1,5 tys. stron

Średnio 2,5 tys. stron

Toner (C/M/Y)

Średnio 1 tys. stron

Średnio 1,8 tys. stron

Drukarka kolorowa / urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 – dane techniczne (B2B)

Model

Seria CLP-680

Seria CLX-6260

Cechy

Kolor/mono

Druk

Kolor/mono

Druk, kopiowanie, skanowanie, faks

Rozmiar papieru

A4

Szybkość druku

(Mono/kolor)

24/24 str./min.

Rozdzielczość

Do 9600×600 dpi

Procesor

533 MHz

(podwójny)

533 MHz

(podwójny)

Obciążalność miesięczna

Do 60 tys. stron

Toner (K)

Średnio 2 tys. stron, maks. 6 tys. stron

Toner (C/M/Y)

Średnio 1,5 tys. stron, maks. 3,5 tys. stron

Uwaga: specyfikacje fabryczne. Wzornictwo i kolory mogą ulec zmianie bez powiadomienia i różnić się od pokazanych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub pominięte informacje. Dostępność oraz czas reakcji serwisu gwarancyjnego może się różnić w zależności od kraju, a także wymagać zarejestrowania produktu w kraju nabycia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy