Wiadomości branżowe

Nadszedł czas by stać się kontrolerem dzięki Kinect dla Xbox 360

Przyszłość domowej rozrywki zaczyna się dzisiaj - wraz z premierą Kinect dla Xbox 360Warszawa, 10 Listopada 2010 – firma Microsoft likwiduje kolejną barierę dzielącą człowieka od technologii – na rynku debiutuje właśnie

Przyszłość domowej rozrywki zaczyna się dzisiaj – wraz z premierą Kinect dla Xbox 360


Warszawa, 10 Listopada 2010 – firma Microsoft likwiduje kolejną barierę dzielącą człowieka od technologii – na rynku debiutuje właśnie Kinect dla Xbox 360. Skomplikowana nowoczesna technologia często odstrasza potencjalnych użytkowników. Kinect to rozwiązanie, które przybliża zaawansowaną technologię ludziom, którzy do tej pory nie mieli okazji ani odwagi do korzystania z elektronicznej rozrywki.


Kinect, jak żadna inna dostępna obecnie na rynku tehcnologia, potrafi przełożyć język ludzkiego ciała na komunikaty rozumiane przez konsolę, zmieniając tym samym każdego z nas w niezwykły kontroler. Wystarczy po prostu stanąć na chwilę przed czujnikiem Kinect, a system sam zeskanuje ciało gracza i przeniesie wszystkie jego ruchy w wirtualny świat gier komputerowych. To bardzo proste – widząc na ekranie piłkę, można ją kopnąć, rzucić lub złapać za pomocą naturalnych ruchów. Żadnych przycisków, żadnych barier, technologia właśnie stała się ludzka.


Największa premiera w historii konsoli Xbox 360 odbyła się równocześnie w dwudziestu trzech krajach  w Europie.


„To z czym mamy doczynienia w przypadku Kinect to rewolucja w dziedzinie domowej rozrywki – użycie zaawansowanej technologii, która potrafi rozpoznać nasze gesty i przełożyć je na język konsoli daje każdemu z nas możliwość stania się częścią innego świata” – powiedział Chris Lewis, Vice President of the Interactive Entertainment Business. „Spodziewamy się sprzedaży 2 milionów sensorów Kinect w całej Europie do końca tego roku – to aż 40% planowanej światowej sprzedaży tego urządzenia. To obrazuje jak ważna jest dla nas Europa.” 


Już od dzisiaj za pomocą Kinect będzie można zagrać w wiele gier wykorzystujących  bogate możliwości nowej technologii – taniec, fitness, sport, wyścigi czy inne gry rodzinne pozwolą oderwać się od kanapy i wejść w świat magicznej rozrywki z konsolą Xbox 360.

A to już wiesz?  Nowa seria popularnych soundbarów Samsung

Wideo Kinect


Dzięki sensorowi Kinect dla Xbox 360, można prowadzić rozmowy wideo na ekranie Twojego telewizora za pośrednictwem usługi Wideo Kinect (wymaga to złotego abonamentu). Wideo Kinect jest usługą łatwą i intuicyjną w użyciu – nie potrzeba do niej dodatkowych kontrolerów czy zestawów słuchawkowych, a wybór rozmówcy dokonuje się dzięki prostym wskazaniom ręki.


Kinect będzie dostepny w trzech zestawach: • Kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają już konsolę Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 649 PLN.

 • Konsola Xbox 360 4 GB, kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – pakiet dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w wirtualnym świecie gier. Orientacyjna cena detaliczna to 1299 PLN.

 • Konsola Xbox 360 250 GB, , kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – pakiet dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy chcą cieszyć się zwiększonymi możliwościami konsoli Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 1549 PLN.


Lista gier obsługujących Kinect: 1. Kinect Sports

 2. Kinect Adventures

 3. Kinectimals

 4. Dance Central

 5. Your Shape: Fitness Evolved

 6. Kinect Joy Ride

 7. Zumba Fitness

 8. The Biggest Looser: Ultimate Workout

 9. EA SPORTS Active 2

 10. DECA Sports Freedom

 11. Fighters Uncaged

 12. Motionsports

 13. Sonic Free Riders

 14. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1

 15. Game Party In Motion

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy